Klasická masáž

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Masér vždy vychází z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétní osoby, které přizpůsobí sled a volbu druhu jednotlivých hmatů. Například jemnější šetrnější hmaty volí zkušený masér u klientů s bolestmi vyvolanými různým onemocněním a naopak tvrdší a razantnější hmaty používá k odstraňování nahromaděných únavových látek (kyselina mléčná), které se ukládají ve svalech při těžké práci, nebo náročnějším sportovním tréninku či výkonu. Během masáže dochází nejen k uvolnění masírovaného svalstva a odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale i k celkové tělesné i duševní relaxaci klienta. Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, kterými bývají zejména šíje a záda. 

Účinky: odstranění bolesti, uvolnění ztuhlého svalstva. 

Jak často: dle potřeby. 

Kontraindikace: celková onemocnění, zejména horečnatých, infekčních, nebo akutně zánětlivých; nádorová onemocnění; vysoký, nízký či kolísavý krevním tlaku; cukrovka a epilepsie; stav bezprostředně po jídle; opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek; akutní psychózy. 

Místní kontraindikace: místa velkých uzlin, nervových kmenů a velkých cév (jamky podpažní, podloketní, podkolení a třísla); místa, kde kůže kryje hrany či trny kostí (především lopatka, přední strany bérce, páteřní obratle); pohlavní orgány, prsní bradavky u mužů, celá prsa u žen; břicho při jakýchkoli bolestivých svalech v břišní krajině; břicho žen těhotných a při menstruaci; místa postižená kožními záněty, vřídky a plísněmi, kožním poraněním (čerstvé ranky, bodnutí hmyzem, pooperační rány); křečové žíly, mateřská znaménky a vystouplé bradavičnaté útvary. 

Náš tip: Zastavte se na masáž po práci. Váš večer pak bude velmi pohodový. 

 

Masáž lávovými kameny

Masáž horkými kameny vychází ze starých čínských technik. Používali ale i v Indii, Mezopotámii, jihoameričtí a severoameričtí indiány i na Havaji. Masáž lávovými kameny je velmi příjemný a zároveň účinný druh masáže. Přestože má silný účinek, je pro tělo méně náročná. Kombinuje několik faktorů, které se vzájemně propojují a umožňují lepší a rychlejší regeneraci unavených svalů a kloubů. Působí na celý organismus především teplem a energií vlastních kamenů. Lávové kameny působí na několika úrovních. 

Účinky: Základní účinek je fyzické uvolnění. Horké kameny dodávají tepelnou energii. Když je tělo dostatečně prohřáté a tedy uvolněné, vezme masér dva nahřáté kameny a jimi masíruje. Tím stimuluje krevní oběh, uvolní ztuhlé svaly i klouby, svalové napětí a přispívá k urychlení regenerace tkání. Relaxační účinek – horké kameny odstraňují nervozitu, úzkost, stres, nespavost a neklid. Hubnutí – horké kameny urychlují metabolismus, což napomáhá hubnutí. Odplavení škodlivin z těla – upravuje činnost lymfatického systému Kosmetický účinek – použitý přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevře póry a napomáhá tak odstranit celulitidu. Účinek na nehmotné úrovni – zlepšuje tok energetického systému člověka. Dochází při tom k vylaďování funkce čaker (energetických center) a meridiánů (energetických drah). 

Jak často: 1x týdně. 

Kontraindikace: horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění; nádorová onemocnění – probíhající léčení; opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog; bezprostředně po jídle, vysoký krevní tlak. 

Kontraindikace místní: v místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.; břicho žen při menstruaci a v prvním trimestru těhotenství. 

Náš tip: léčivá síla kamenů dlouhou dobu zůstává v těle, teplo cítíte i několik dnů po masáži a proto vřele doporučujeme dopřát si masáž v chladných dnech. 

 

Tradiční indická masáž hlavy

Tradiční indická masáž hlavy se praktikovala jako součást ajurvédského učení již před více než tisíci lety. Prováděly ji většinou ženy při pravidelné péči o vzhled. K masírování používaly různé aromatické oleje, byliny a koření. Umění této masáže se neustále rozvíjelo a předávalo se z generace na generaci a dodnes se různé techniky střeží jako rodinná tajemství. Naše indická masáž hlavy přináší odpočinek, zklidnění a navodí stav celkové pohody. Zároveň je energetická, osvěžující a relaxační. Jde o účinnou terapii, která dokáže znásobit fyzické, duševní i energetické účinky původně jednoduché tradiční indické masáže hlavy. Provádí se na sucho a klient je při ní oblečen. Masáž se provádí vsedě, masér stojí celou dobu za klientem. Nejprve masíruje záda, šíji a trapézový sval. Dále masáž pokračuje masírováním krku. Poté přejde na jemnou a velmi smyslnou masáž vlasové části hlavy, kde pomocí speciálních doteků, hmatů a vibrací, nastává příjemný pocit klidu, relaxace a duševní pohody. Masáž kůže na temeni hlavy podporuje nejen růst a výživu vlasů (vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější) ale i dochází k uvolnění a odplavení stresu z těla. Závěrem může promasírovat uši a ušní lalůčky Na přání klienta je možné a závěr aplikovat několik kapek aromatického oleje Epam. 

Účinky: Po fyzické stránce přináší indická masáž hlavy: zlepšení při bolestech hlavy, migréně, ucpaných dutinách, nespavosti, hučení v uších, odstraňuje napětí v čelistních kloubech. Zlepšuje kvalitu vlasů. Působí antistresově na celé tělo. Po mentální stránce indická masáž hlavy uvolňuje nervový systém a odstraňuje únavu způsobenou stresem a napětím, podporuje jasnější koncentraci a myšlení, uvolňuje stagnující energii. Přináší pocit harmonie, klidu a pokoje. Po masáži budete sice trochu rozcuchaní, ale v dobré fyzické kondici a psychické pohodě. 

Jak často: Jako účinná pomoc při bolestech hlavy po dobu jednoho měsíce každý týden, poté 1x za 14 dnů. Jinak dle vašeho přání či potřeb. 

Kontraindikace: infekční onemocnění, horečka, těhotenství, nádorová onemocnění, epilepsie, při úrazu hlavy, velmi vysoký nebo nízký krevní tlak, místní infekce nebo zánět, při úrazu nebo těsně po operaci, onemocnění cév, lupénka. 

Náš tip: Chcete-li si vylepšit kvalitu vašich vlasů, dopřejte si tradiční indickou masáž hlavy a podpořte ji přípravky Epam, speciálně vyvinuté pro vlasy a pokožku hlavy. 

 

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je druh jemné hmatové techniky, která podporuje tok lymfy. Terapeut se soustřeďuje zejména na dolní končetiny, čím se nejlépe rozproudí lymfa v celém těle. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Napomáhá tak regeneraci organismu. Pravidelnou manuální lymfodrenáží lze zabránit vzniku poúrazových a pooperačních otoků. Nezanedbatelný není ani přínos v boji proti celulitidě, při formování postavy, redukci váhy, regeneraci sportovců a pracujících s vysokým zatížením dolních končetin. Je vhodná i jako preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému sezení či stání v nezměněné poloze. Pomáhá také po psychické zátěži – stresu. U manuální lymfodrenáže nepoužíváme žádné oleje, emulze ani jiné přípravky, pouze jemný pudr, který umožňuje co nejjemnější provádění masáže. Ošetřovaný nesmí cítit bolest. 

 

Manuální lymfodrenáž nohou

Je specifickou lymfodrenážní masáží. Je oblíbená pro své detoxikační účinky, a protože je lymfodrenáž velmi příjemná, také kvůli relaxaci. Není zanedbatelný ani fakt, že díky ní lze docílit velkého pokroku v boji při odstranění celulitidy. Lymfatické ošetření nohou proto patří mezi nejoblíbenější, hlavně mezi ženami. Sami ucítíte, že výsledky po této proceduře jsou ohromující. 

Účinky: odstraňuje otoky z nejrůznějších příčin, pomáhá redukci váhy, odstraňuje škodliviny z těla, upravuje celulitidu. 

Jak často: Prevence detoxikace – 1x měsíčně; prevence celulitidy, těžkých nohou, křečových žil - 2x měsíčně; odstranění a léčba celulitidy, otoků - minimálně 10x ošetření, nejprve v intervalu 2 – 3x týdně, dále pak pokračovat 2x měsíčně. 

Kontraindikace: při bakteriálním či virovém onemocnění, při nejasných břišních obtížích; při akutním zánětlivém onemocnění žilním i kožním; při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater. 

Upozornění: reakce na lymfodrenáž (normální, fyziologická): dočasná únava, velmi často může snižovat pozornost při řízení motorových vozidel či při práci, sucho v ústech, pocit žízně, časté močení, tmavá a „nevoňavá „ moč. Budete dobře spát a druhý den se budete cítit hodně dobře. 2 hodiny pro provedení lymfodrenáže pracuje lymfatický systém až 5x rychleji. V den provedení masáže je nutné vypít nejméně 3 litry tekutiny. 

Náš tip: Pánové, dopřejte svým ženám tuto masáž jako dárek. Odměnou vám bude jejich vylepšená postava. Psychická pohoda po lymfodrenáži by měla vydržet až jeden měsíc. 

 

Thajská masáž nohou

Thajská masáž nohou patří mezi opravdu nádherné masážní techniky, při kterých dochází k maximálnímu uvolnění a navození psychické pohody. Jedná se vlastně o reflexní terapii, která však není založená na pouhém promačkávání reflexních bodů ale je víc soustředěná na masérské hmaty tak, aby si zákazník tuto proceduru naplno vychutnal. Při práci masér používá také speciálního kolíčku, se kterým je masáž nohou opravdu intenzivní a za jehož pomocí se provádí hluboká stimulace bodů, které odpovídají jednotlivým vnitřním orgánům. 

Účinky: Uvolňuje napětí kloubů a ztuhlého svalstva lýtek, a protahuje jednotlivé prsty. Má také velmi uvolňující účinek a působí příznivě na psychiku a odbourávání stresu. 

Jak často: 1x týdně, maximálně 3x týdně. 

Kontraindikace: těhotenství, první dny menstruace; hnisavé rány na nohách, rozsáhlé plísňové onemocnění; akutní virové nebo bakteriální onemocnění, horečnaté stavy. Pro klienty s rozsáhlými křečovými žílami je vhodné vynechat masáž lýtek! 

Náš tip: Vždy, když ucítíte, že vás vaše nohy nechtějí poslouchat, objednejte se na tuto reflexní terapii. Ulevíte nejen svým nohám, ale uvedete do harmonie i svoje vnitřní orgány. 

 

Masáž nohou – plosky chodidel

Připravili jsme pro vás jemnou a klidnou masáž chodidel po celodenním shonu. Umíte si představit stav, kdy jsou vaše nohy stále lehčí, kdy jimi pomalu prostupuje příjemné teplo a kdy cítíte, jak se únava a napětí vytrácí? Reflexní masáž chodidel představuje jednu z nejpříjemnějších masáží vedoucí nejen k odstranění stresu spojeného s uspěchanou dobou a značnými nároky na nohy při stálém sezení nebo stání, ale reflexně ovlivňuje také vnitřní orgány. Tato masáž je považována za jeden z nejstarších léčebných prostředků a její kořeny sahají až do pravěku. První zmírnění bolesti pocítíte při tření či hnětení, což jsou základní masérské hmaty. Masáž může rovněž působit jako terapie k potlačení důsledků poškození tkáně a při poruchách způsobených rozsáhlým stresem. Mnoho lidí je překvapeno, jak jemným způsobem je možno pomoci snížit stres a napětí způsobené fyzickými poruchami. 

Účinky: Zmírnění působení stresu, zlepšení krevního oběhu, očištění těla od toxinů a nečistot a posílení nervové soustavy. 

Kontraindikace: onemocnění nohou, celkový špatný zdravotní stav. 

Náš tip: Masáž Vám pomůže k získání nové energie a celkové harmonizaci těla.

 

Breussova masáž

Breussova masáž - jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Podle tvůrce této metody, neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují. Základem masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci. 

Účinky: pomáhá léčit onemocnění a obtíže spojené s pohybovým aparátem. Je vhodná, pokud trpíte bolestí zad, kyčlí, kolen, „tenisovým loktem“, skoliózou, rozdílnou délkou končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu). 

Jak často: Počet aplikací na pohybový systém pro dosažení požadovaného stavu je individuální; již po jednom ošetření se může dostavit úleva, v těžkých případech se požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky. Na četnosti domluvte s masérkou. 

Kontraindikace: nachlazení, chřipka, dobírání léků po nemoci; náchylnost ke zlomeninám při osteoporóze; nádorové onemocnění, těžká diabetes; akutní úrazy, nejdříve 2 měsíce po jakékoliv operaci, rány musí být zhojeny; při kloubních náhradách kyčelního kloubu provádíme nápravu pouze v rovině – zevní a vnitřní rotaci neaplikujeme; srostlé obratle při Bechtěrovově nemoci nikdy nevracíme zpět; akutní záněty; celkový špatný stav klienta. 

Náš tip: Klient může hned po první ošetření vnímat výrazný ústup bolesti, zejména v bederní páteři. Před Breussovou masáží se vždy o vhodnosti poraďte s lékařem! 

 

Medová detoxikační masáž

Medová detoxikační masáž účinně ovlivňuje zdravotní stav a je vynikajícím prostředkem k nastartování a zrelaxování organismu. Efektivně zbavuje tělo škodlivých látek (toxinů), čímž částečně redukuje následky životního stylu. 

Medová detoxikační masáž příznivě působí: při léčbě chronických onemocnění: rýma, záněty vedlejších dutin, časté nachlazení, na odbourávání depresí, pocitů stresu a únavy a při chronickém únavovém syndromu, při poruchách spánku, nespavosti, při celkovém oslabení organismu a ochabování vitality, proti migrénám a často se opakujícím bolestem hlavy, na ženské menstruační obtíže (nepravidelná a bolestivá menstruace, silné a štiplavé výtoky), proti různým druhům alergií (ne na med), na krevní oběh, při léčbě jaterních chorob nebo slabosti ledvin nebo žaludečních a střevních poruch, plísňové onemocnění střev, nepravidelná stolice, časté průjmy), na funkci slinivky břišní, při prevenci a léčbě poruch potence a plodnosti, na zdravotní stav po operacích, při kožních problémech, různých druhů ekzémů či při psoriáze (lupénce), během léčby revmatických nemocnění kloubů a svalů. 

Medová detoxikační masáž není vhodná při: alergii na med či jiné včelí produkty, poškození pokožky, ekzémech, otevřených ránách a vyrážkách, trombóze a užívání léků na ředění krve, onkologických a infekčních onemocnění, vysokém očním tlaku, vnitřním krvácení, žaludečních vředech, diabetu, epilepsii. 

 

Kineziotaping

Tuto vysoce funkční techniku používám jednak samostatně, jednak po jakékoliv terapii svalového a kosterního systému. Prodlužuje uvolnění svalů po masáži, umocňuje účinek masáží i lymfodrenáží, aktivuje ozdravné procesy a stabilizuje uvolněné blokády. Dochází k normalizaci svalového napětí a zároveň ke zlepšení funkce krevního a lymfatického oběhu. Tato technika je použitelná pro sportovce jako preventivní i akutním ošetření, ale také při doléčení úrazů, regeneraci a rehabilitaci. Dále také koriguje nesprávné držení těla, ovlivňuje postavení končetin a vyrovnává svalové dysbalance. 

Kineziotaping je velice účelný při doléčení či udržení odblokovaného místa v uvolněném stavu. Jeho užití po úrazech výrazně urychluje léčení. Různými korekcemi odlehčují tejpy svalovou zátěž. Na rozdíl od pevných sportovních tejpů kineziotaping neomezuje hybnost. 

Svalový tejp zvyšuje trvalý průtok krve a uvolňuje svalové napětí. 

Lymfatický tejp celkově podporuje lymfatický systém a zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Vynikajících výsledků se dosahuje při bolestech velkých kloubů. 

Ligamentózní tejp stabilizuje jednotlivé vazy. 

Korekční tejp vyrovnává svalové dysbalance, koriguje nesprávné držení těla a ovlivňuje postavení končetin. 

Kineziotaping uplatňuji: při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů při sportu - prevence, akutní ošetření, doléčení,pro prodloužení účinků masáží,k vyrovnávání nesprávného držení těla,ke stabilizaci uvolněné blokády, pro zlepšení průtoku krve a lymfy a aktivaci ozdravných procesů,po úrazech, při rekonvalescenci a rehabilitaci. 

Kontraindikace kineziotapingu: alergické reakce na tejp, nezhojené jizvy, poraněná kůže (např. spálená pokožka), křečové žíly, vystouplá mateřská znaménka, bradavice či jiné útvary na pokožce, kožní problémy (lupénka, edém, plíseň), epilepsie.